wskaźnik zużycia energii EDM 1P LCD R, wskaźnik zużycia energiiWskaźnik zużycia energii służy nam do pomiaru zużycia energii elektrycznej, i to pomiaru bardzo precyzyjnego. Jednym z produktów wartych uwagi jest wskaźnik zużycia energii EDM 1P LCD R.
Możemy go wykorzystać do pomiarów zużycia energii elektrycznej dla instalacji jedno-fazowych. Wskaźnik ten ma szerokie zastosowanie – można użyć go jako podlicznik dla głównego licznika budynku, całego piętra lub tylko mieszkania.
 

Opis wskaźnika

Wskaźnik wykonany jest z tworzywa sztucznego i jest zgodny z normą EN60947-1/EN60947-5-1. Jego szerokość modułu wynosi 18 mm, a maksymalny pobór mocy jest mniejszy bądź równy 6VA. Dokładność wskaźnika wynosi do 0,1kWh, co jest wynikiem bardzo dobrym. Istotny jest również fakt, że produkt jest odporny na mocne temperatury, spokojnie wytrzyma w temperaturze od -25 stopni Celsjusza do + 70 stopni Celsjusza.

Mamy możliwość plombowania urządzenia, należy także wspomnieć, że wskaźnik nie jest legalizowany, oznacza to, że nie może on stanowić podstawy dla bezpośrednich rozliczeń z zakładem energetycznym. Należy zauważyć, że wskaźnik jest dobrej jakości, spełnia wszelkie normy, a także jest bardzo dokładny co jest jego dużą zaletą.

Przy wyborze wskaźnika musimy zwrócić uwagę na to, ile faz potrzebujemy oraz gdzie będziemy mierzyć energię elektryczną. Bardzo ważne jest również aby wskaźnik spełniał wszystkie normy – dzięki temu mamy pewność, że będzie on bezpieczny w użyciu.