ograniczniki przepięćW blokach mieszkalnych, a także w innych budynkach, gdzie zamontowana jest instalacja elektryczna, i gdzie każdego dnia przebywają dziesiątki, a nawet setki osób, konieczne są systemy zabezpieczeń przed negatywnymi skutkami pożarów, uderzeń pioruna, czy jakichkolwiek uszkodzeń tejże instalacji elektrycznej.

Rzecz jasna, uszkodzić instalację nie jest wcale tak łatwo, ale różne silne wydarzenia mogłyby się skończyć dla mieszkańców tragicznie, gdyby nie ograniczniki przepięć, które mają otaczać ich bezpieczeństwem. Dzięki ogranicznikom przepięć, które potrafią przyjąć na siebie i zredukować uderzenie pioruna w najbliższej odległości, możemy bezpiecznie użytkować sprzęty elektryczne w domu nawet podczas burzy – choć jest to mimo wszystko odradzane.

Kiedy w nasz blok mieszkalny uderzy piorun, możemy nie obawiać się jego skutków – nie spłoniemy w gwałtownym pożarze, ani nie zepsuje nam się telewizor, który wówczas oglądaliśmy. Pod tym kątem bloki mieszkalne są bardzo ściśle nadzorowane, i dzięki temu bezpieczne.