bezpiecznikiZazwyczaj montażem instalacji elektrycznej zajmują się wynajęte firmy zatrudniające fachowców z tej dziedziny. Elektrycy z doświadczenia doskonale wiedzą, jakie bezpieczniki, ograniczniki przepięć zamontować w naszym domu. Często to firmy wykonujące instalację same kupują osprzęt elektryczny w tym liczniki energii i bezpieczniki, dzięki czemu nie musimy zaprzątać sobie głowy jaki typ wybrać, czy kupiliśmy odpowiedni model bezpiecznika itd.

Nie zawsze jednak elektryk przychodzący do naszego domu posiada na swoim wyposażeniu ów elementy, a może oczekiwać od nas zaopatrzenia się w niezbędne kable, bezpieczniki i wszelkie inne dodatki związane z montażem, którego ma dokonać.

Zazwyczaj klienci chętnie przejmują zakupy elektrycznie w zakresie oprawek kontaktów, gniazdek czy opraw oświetleniowych, jednak jeśli chodzi o profesjonalne artykuły elektryczne, w tym bezpieczniki i aparaturę modułową wola uniknąć zakupów cedując ten obowiązek na specjalistę elektryka. Ma to szereg zalet bowiem nie każdy musi się znać na elektryce, zaś sam elektryk może kupić te elementy nie tylko taniej w ilościach hurtowych ale przede wszystkim wykorzystać te, które mu najbardziej odpowiadają i uważa za najmniej awaryjne.