wyłącznik różnicowoprądoweFizyka w naszym życiu jest obecna codziennie i w wielu sferach życia, choć nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy.

Jednak nawet osoby, które na lekcjach fizyki w szkole nie uważały zbytnio, zdają sobie sprawę, iż nasze mieszkania i domy są wręcz naszpikowane urządzeniami takimi jak wyłącznik różnicowoprądowe, które bazują na prawach fizyki i wykorzystują je po to, by zapewnić nam, mieszkańcom bezpieczeństwo podczas kataklizmów oraz bezpieczeństwo użytkowania różnych sprzętów elektrycznych.

Wyłącznik taki to aparat elektryczny mający funkcję zabezpieczająca w instalacji elektrycznej. W skrajnych sytuacjach ma za zadanie wyłączać zasilanie – gdy prąd różnicowy przekroczy ustaloną wartość i może wystąpić zagrożenie pożarowe. Dobrze wiedzieć, że w budynkach, które zamieszkujemy, są specjalne systemy ochrony przeciwpożarowej, jednak nie zwalnia nas to absolutnie z trzeźwego, odpowiedzialnego myślenia, co oznacza, że sprzęty elektryczne należy użytkować ze szczególną ostrożnością, zawsze – nie tylko w skrajnych sytuacjach.