ograniczniki przepięćW budynkach wielorodzinnych, w których jest wiele mieszkań i wielu mieszkańców, nie można sobie pozwolić na to, by na przykład burza powodowała stałe przerwy w dostawie prądu.

Z pewnością sprzed kilkudziesięciu lat wielu z nas pamięta jeszcze, jak to burza na zewnątrz i uderzające co jakiś czas pioruny kojarzyły się nierozłącznie z mrugającym – gasnącym i zapalającym się światłem w naszych domach. Dziś to już na szczęście przeszłość gdyż istnieją ograniczniki przepięć, które mają za zadanie zabezpieczyć nas przed takimi niespodziankami nawet podczas wyjątkowo niekorzystnej aury i jej skłonności do wyładować atmosferycznych.

Te niewielkie urządzenia w pewnym sensie biorą na siebie wszelkie trudności związane z wahaniami napięcia sieciowego i pozwalają ograniczyć niszczycielskie skłonności takich spadków napięcia. To właśnie dzięki nim użytkowanie prądu nawet podczas wyładowań atmosferycznych jest dość bezpieczne, jednak to bezpieczeństwo najlepiej trzymać w ryzach i nie prowokować ekstremalnych sytuacji.